انواع مدل های تخت استخری

تخت استخری

مقدمه

استفاده از فضای سبز خانه، هوای آزاد، نور انرژی بخش آفتاب و تماشای غروب خورشید از جمله لذت های رایگان اند که نمی توان از آن ها گذشت. استفاده از چنین فضاهای مطلوب و دلنشین، خاطرات شیرینی را در ذهنمان حک کرده و لحظاتی آرامش بخش را به روانمان هدیه می کند. در میان تجهیزات تفریحی و رفاهی استخرها تخت کنار استخر از محبوب ترین ها است پس هنگام طراحی محوطه کنار استخر با استفاده از تخت استخری می توانید فضای تفریحی خوبی بسازید. اگر در منزل و یا ویلا شخصی تان فضای سبز، باغ و یا استخر اختصاصی دارید خرید تخت استخری می تواند بسیار مفید باشد.

کاربرد تخت استخری چیست؟

تخت کنار استخر از تجهیزاتی است که در کنار استخر، فضای باز باغ و همچنین ویلاها قرار می گیرد تا زمینه راحتی و آرامش افراد را مهیا کند. افرادی که بنا به هر دلیلی تمایل به شنا کردن در آب استخر را ندارند می توانند روی این تخت دراز کشیده و استراحت کنند. شناگران نیز می توانند بعد از شنا جهت تجدید قوا و استراحت روی این تخت ها دراز بکشند؛ قطعا بعد از شنا کردن تماشای مناظر، استفاده از هوای آزاد و نوشیدن یک لیوان آب یا شربت خنک لذت بخش است. خرید تخت استخری برای حمام آفتاب و برنزه کردن پوست نیز کاربردی است.

تخت استخری چه ویژگی هایی دارد؟

معمولا از تخت کنار استخر برای مدتی کوتاه استفاده می شود و همین عامل باعث می شود تصور غلطی همچون اینکه (این نوع تخت ها نیاز به ویژگی های خاصی ندارند) شکل بگیرد. به دلیل فشار ماهیچه و مفاصل خصوصا بعد از شنا چنانچه از تخت های نامناسب استفاده شود نه تنها به آرامش ذهنی و جسمی کمک نمی کنند بلکه عاملی برای خستگی، درد و گرفتی عضلات می شوند. هنگام خرید تخت استخری باید دقت کرد تا تختی استاندارد و مطابق ساختار بدن خریداری کرد تا از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرد. جنس مواد بکار رفته در این نوع تخت ها باید به گونه ای باشد که در حضور آب، محیط های مرطوب و همچنین نور خورشید دچار تغییر شکل یا رنگ نشود .

تخت استخری
انواع تخت استخری

تخت استخری پلاستیکی

از پرطرفدارترین انواع تخت کنار استخر، تخت استخری پلاستیکی است. این مدل تخت ها بسیار سبک اند و به راحتی می توان آن ها جابجا یا حمل کرد. قیمت مقرون به صرفه و قابلیت شست شو این مدل از جمله مزایای غیر قابل چشم پوشی است. هنگام خرید باید دقت کرد که تخت پلاستیکی ای را خریداری کنید تا در برابر نور رنگش را از دست ندهد و آسیب نبیند تا تواند وزن های مخالفی را تحمل کند. تخت های پلاستیکی در دو نوع دسته دار و بدون دسته تولید و به بازار عرضه می شود.

تخت فلزی تشک دار

قطعا نمی توان روی بدنه فلزی یک تخت دراز کشبد به همین منظور تشکی نرم با ارتفاعی کم برای این محصول در نظر گرفته شده است (امکان جدا کردن تشک نیز وجود دارد). در مقایسه با مدل پلاستیکی تخت فلزی مسلما دارای وزن بیشتری است اما به گونه ای ساخته شده که همچنان قابلیت حمل و جابجایی را داشته باشد. بدنه فلزی این محصول باعث شده تا تخت در برابر ضربه، فشار و سایش های فیزیکی مقاوم باشد اما هنگام خرید باید توجه کنید که فلز به کار رفته در برابر اکسیژن و طوبت مقاوم باشد و دچار خوردگی یا تخلخل نشود.

تخت استخری
انواع تخت استخری

تخت حصیری

ظاهر بسیار زیبا و سبک این مدل تخت کنار استخر باعث شده تا افراد زیادی به آن توجه کنند. تخت استخری حصیری ظاهری تابستانی دارد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و طبیعی ساخته شده است. اصولا فراورده های حاصل از مواد طبیعی همچون چوب و حصیر آرامش بیشتری به انسان می دهند. کاویان کمپانی با فروش انواع تخت استخری پاسخگوی نیاز مشتریان می باشد.

تخت چوبی

 تخت چوبی ظاهری شبیه به تخت حصیری دارد و به علت طبیعی بودن و ایجاد آرامشی خاص در فرد همچنان طرفداران خاص خود را دارد. چوب درخت بامبو در عین مقاوم بودن بسیار سبک است و همین باعث شده گزینه مناسبی برای بدنه تخت استخری محسوب شود. خرید تخت استخری چوبی مقرون به صرفه است زیرا سبک است و در برابر عوامل طبیعی همچون رطوبت و گرما مقاوم می باشد.

تخت استخری
انواع تخت استخری

تخت های تابی

نشیمن های این نوع تخت های استخری محکم، راحت و دارای قوس است. این نشیمن مانند تاب به وسیله زنجیرهایی به پایه های ثابت و محکمی متصل شده و قابلیت تاب خوردن دارد .

تخت های دو تکه

این تخت ها از دو تکه مجزا ساخته شده اند. تکه اول به عنوان صندلی کاربرد دارد و با اتصال تکه دوم امکان قرار دادن پاها به صورت افقی نیز به وجود می آید.

تخت های تاشو

جهت حمل و جابجایی راحت و سریع تخت های استخری تخت های تاشو تولید و روانه بازار شدند. این نوع تخت ها برای مسافرت و اماکن تفریحی بسیار مناسب اند . کاویان کمپانی با عرضه انواع تخت استخری در این حوزه دارای فعالیت است.

تخت استخری
خرید تخت استخری

جمع بندی

تخت کنار استخر با انواع و مدل های مختلفی که دارد در کنار استخر، باغ و یا ویلا دارای منظره زیبا روی چمن مصنوعی قرار می گیرند تا لحظاتی آرامش و راحتی را به افراد هدیه کنند. استفاده از چمن مصنوعی ایمنی بیشتری ایجاد میکند زیرا با افتادن روی زمین مشکل جدی ای ایجاد نمی شود. جنس، اندازه، تحمل وزن، بودجه و قابلیت شست وشو از جمله موارد قابل توجه هنگام خرید تخت استخری اند. خرید از یک فروشگاه معتبر جهت اطمینان از کیفیت و قیمت کالا ضروری است. کاویان کمپانی تولید کننده انواع تخت استخری با تنوع بالا انتخاب و خرید را راحت تر می کند.