مزایای استفاده از سایبان های چتری پایه کنار

سایبان چتری مخصوص استخر و محوطه

تعداد افراد کمی هستند که تاریخچه سایبان را بدانند اما تقریبا همه ی افراد از سایبان ها در انواع گوناگون استفاده کرده اند. سایبان ها علاوه بر نقش عملکردی که دارند اگر در جای درست و از نوع درست آن استفاده شود به خانه، مغازه یا محلی که برای آن استفاده می شود زیبایی می افزاید. شاید برای شما هم سوال باشد که چه چیزی باعث ظهور سایبان شد؟ در ادامه تاریخچه سایبان را برای اطلاعات بیشتر شما آورده ایم.

تاریخچه پیدایش سایبان چتری

سایبان ها اولین بار در مصر باستان و سوریه مورد استفاده قرار گرفتند در گذشته به سایبان ها حصیر بافته می گفتند و برای مغازه ها و خانه ها از آنها استفاده می کردند. ولاریوم از مهم ترین سایبان های ساخته شده در جهان باستان بوده است که علاوه بر سایه بزرگی که ایجاد می کرد قابلیت جمع شدن هم داشت.

این سیستم از پارچه های بزرگ کتان برای ایجاد سایه، چهارچوب های الواری و سیم های آهنی ساخته شده بود که به راحتی برای یک سوم میدان مسابقه سایه ایجاد می کرد، دیوارهای بلندی که اطراف آن نیز وجود داشت باعث می شد که تقریبا نیم بیشتر فضا سایه ایجاد شود. گمان میشد که در ساخت همچین بنایی از یک ملوان که در ساخت بادبان بندی مهارت داشته است استفاده شده که ساخت، نگهداری و عملیات مربوط به آن را انجام دهد.

سایبان ها بر حسب نیاز مدل های مختلفی دارد و در مکان های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. نور خورشید علاوه بر مزایایی که دارد دارای معایبی هم هست پس یکی از مهمترین ویژگی که میتوان برای سایبان از آن نام برد جلوگیری از نور افتاب است.

چرا از سایبان چتری استفاده کنیم؟

طبق آمار گرفته شده نور افتاب میتواند مشکلات زیادی را برای ما به وجود بیاورد در ادامه چند نمونه از آسیب هایی که نور آفتاب ایجاد می کنند را بررسی می کنیم.

نور آفتاب و قرار گرفتن در معرض آن طبق تحقیقات باعث 90 درصد بیماری های پوستی و 80 درصد افزایش پیری پوشت می شود البته که این آمار به شرایط مختلفی بستگی دارد مانند طول موج نور، شدت نور و دفعات قرار گرفتن در معرض افتاب.

سایبان ها در نیمه اول قرن نوزدهم متداول شده بودند در آن زمان سایبان ها از چهارچوب الوار و چدن ساخته می شدند که به وسیله ی میله هایی که در جلوی آن قرار داشت به هم متصل می شدند این سایبان ها چهارچوب ثابتی داشتند و برای جمع کردن آنها مجبور بودید که پارچه آن را با دست جمع کنند و لوله کنند تا نزدیک تیر برسانند.

سال ها پس از جنگ جهانی استفاده از سایبان ها در بین اکثر مردم رواج پیدا کرد و با تاسیس بنگاه های صنعتی سایبان ها به طور وسیعی در دسترس مردم قرار گرفتند. در نیمه دوم قرن نوزدهم سایبان هایی که توسط ماشین های صنعتی ساخته شده بود در میان مردم محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه سایبان ها پیدا کردند.

کاربرد سایبان چتری در محوطه سازی

تاریخچه سایبان، تحول این محصول را تا به امروز نشان می دهد. امروز سایبان ها در فریم ها، اندازه ها، طرح ها و پارچه های مختلف تولید و به مردم ارائه می شوند. استفاده از سایبان های تولید شده در زنگ های متضاد برای فروشگاه ها جنبه تبلیغاتی دارد و باعث جذب بیشتر مشتری می شوند .

بجز فروشگاه ها از سایبان ها برای تراس، ویلا باغ ها، حیاط، کافه و رستوران ها، استخرها، غذاخوری های فرعی،زمین های بازی و هر محیط بازی استفاده می شود که بسته به نوع استفاده انواع مختلفی دارند.

در روزهای بارانی و روزهای آفتابی بهترین وسیله ای که امکان لذت بردن از هوای بیرون را برای ما میسر می کند چتر و سایبان های چتری هستند. سایبان های چتری یکی از لوازم مورد نیاز برای فضای بیرونی است که از آن در مکان های گوناگون استفاده می شود و موجب ارامش و اسایش ما می شوند و این امکان را به ما می دهند که از فضا و محیط بیرونی به راحتی استفاده کنیم.

انواع سایبان ها:

 • سایبان چتری پایه کنار
 • سایبان چتری پایه وسط
 • سایبان ثابت
 • سایبان بازویی تاشو

سایبان پایه کنار

سایبان های پایه کنار در انواع جنس و متریال در بازار موجود است. این نوع سایبان ها به دلیل اینکه پایه در کنار سایبان نصب می شود فضای بیشتری را برای نششستن و استفاده فراهم می کند.

سایبان پایه وسط

سایبان چتری پایه وسط به دلیل وزن کم و سبک بودن قابلیت نصب سریع و آسان را برای خریدار فراهم میکند اما همین ویژگی سبک بودن باعث شده که در شرایط اب هوایی بد و وزش باد مقاوم نبوده و قابل استفاده نباشد.

سایبان ثابت

سایبان های ثابت به عنوان یکی از کاربردی ترین سازه ها برای پارکینگ های روباز و دیوارها هستند. این نوع سایبان ها دارای مقاومت بالایی هستند و در شرایط محیطی مختلف استحکام بالایی دارند.

سایبان های بازویی تاشو

این سایبان ها از دو قسمت موتور و بازو تشکیل شده است. برای باز و بسته کردن این نوع سایبان ها از انرژی و نیروی زیادی استفاده می شود. این باز و بسته شدن یا مکانیزه بوده یا اینکه با دست انجام می شود. سایبان های تاشو نسبت به هزینه ی زیادی که برای نصب و راه اندازی دارند دارای مقاومت بالایی نبوده پس اگر برای فضای خود به دنبال سایبان با استقامت بالا هستید این مدل سایبان ها گزینه مناسبی نیستند.

سایبان چتری پایه کنار

بسیاری از افراد استفاده از سایبان چتری را برای جذابیت بصری که ایجاد میکند برای خانه یا کارهای تجاری خود انتخاب می کنند. سایبان چتری انواع مختلفی دارند و در طرح های مختلف تولید می شوند از جمله دایره، مربع، هشت ضلعی و غیره.

پس به راحتی طبق ابعاد محیطی که دارید میتوانید سایز سایبان خود را تعیین کنید سپس خرید خود را انجام دهید با خرید سایبان چتری تغییر چشم گیری به فضا می توان داد و از لطافت هوا لذت برد. سایبان های چتری یک افزودنی عالی برای هر کسب و کار در فضای باز است و می تواند محیط را برای مشتریان جذاب و قابل استفاده کند. قطعا در یک روز بارانی، لذت نوشیدن چای زیر سایبان چتری بیشتر خواهد بود.

برای خرید سایبان چتری در مرحله اول زیبایی این محصول میتواند شما را جذب کند پس ما سعی کردیم که طرح های مختلف از سایبان های چتری را برای شما طبق صلیقه های مختلف طراحی و تولید کنیم.

همانگونه که در تصاویر سایبان های چتری مشخص است این محصول ساختار آنچنان پیچیده ای ندارد اما در عین ساختاری ساده نمای زیبایی دارد که میتواند فضای شما را سر زنده و جذاب کند و استفاده از ان فضا برای شما لذت بخش باشد

درست است که سایبان های چتری ساختار ساده ای دارند اما از نظر دوام و مقاومت دارای کیفیت بالایی هستند. دوام و کیفیت سایبان چتری است ک در وهله ی اول میتواند مشتری را نسبت به خرید خود متقاعد کند و از انتخاب و خرید خود راضی باشد به همین دلیل است که ما در نظر گرفتیم که این سایبان ها از نظر مقاومت بهترین کیفیت را دارا باشند.

سایبان های چتری باید بتوانند سال های متوالی در برابر شرایط اب و هوایی مقاومت کنند، کیفیت و مقاومت بالایی داشته باشند، سبک و قابل حمل باشند و قیمت مناسبی داشته باشند. سایبان های چتری کاویان کمپانی علاوه بر زیبایی و تنوع در طرح سایبان چتری با حذف متریال های اضافی و غیر ضروری و داشتن متریال های کاربردی باعث شده که قیمت سایبان چتری اقتصادی باشد و دارای قیمت مناسبی برای عموم مردم باشد.

پس شما به راحتی با قیمتی مناسب میتوانید یک سایبان چتری با کیفیت بالا برای حیاط، تراس یا محیط باز خود تهیه کنید و از هوای آزاد و مطبوع آنجا لذت ببرید. گذراندن تابستان در حیاط منزل تنها در صورتی لذت بخش است که با یک سایبان چتری همراه شود. تنوع در سایز و رنگ سایبان های چتری باعث شده که تقریبا همه ی افراد بتوانند با توجه به فضایی که دارند سایبان چتری مورد نیاز خود را سفارش دهند.

مشخصات سایبان چتری پایه کنار کاویان

 • ارتفاع 2.80
 • سایز 3*3 و 4*4 و 5*5
 • جنس پارچه نانو ضد آب
 • قسمت فلزی از رنگ کوره ای
 • قسمت چوبی همگی چوب روس
 • دارای چهار عدد تایل بتنی برای تعادل
 • رنگ بندی زرد، قرمز، نسکافه ای و سفید

مزایای استفاده از سایبان های چتری پایه کنار کاویان

 • با ایجاد یک فضای بیرونی قابل استفاده درتمامی فصول سال، فضای قابل استفاده خود را افزایش دهید
 • ارزش ملک خود را با یک فضای دائمی افزایش دهید
 • زیبایی محیط خود را با یک سازه مناسب دو چندان کنید
 • یک سازه با طول عمر بالا و کیفیت خوب ایجاد کنید
 • این سایبان ها قابل حمل هستند پس اگر به یک فضای خاص برای استفاده نیاز دارید به راحتی جابجا کنید
 • این نوع سایبان ها نیاز به مراقبلت و نگهداری انچنانی ندارند
 • سایبان های چتری نصب پیچیده ای ندارند و به راحتی قابل نصب و راه اندازی هستند
 • پایه کنار بودن این سایبان ها باعث می شود که فضای بیشتری برای مستقر شدن به شما دهد
 • این سایبان ها برای استفاده در شب میتوان آنها را مجهز به چراغ و نور کرد و مشکل استفاده در شب را نداشت
 • پارچه های این نوع سایبان ها ضد آب بوده و در روزاهای بارانی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند.
مشاوره رایگان دکوراسیون