مزایای قلوه سنگ رودخانه ای

سنگ قلوه

سنگ قلوه رودخانه‌ای به عنوان یک جزء اصلی در طراحی فضای سبز و داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد. ابعاد مختلفی از این سنگ‌ها، از جمله اندازه‌های کوچک و بزرگ، امکان ایجاد تنوع و توازن در فضاها را فراهم می‌کنند.

شکل‌های متنوعی که می‌توان به سنگ قلوه رودخانه‌ای داد، این اجازه را می‌دهد تا در طراحی‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. از شکل‌های گرد و تخت تا شکل‌های نامتناهی دیگر، این سنگ‌ها توانایی تطابق با طراحی‌های گوناگون را دارند.

رنگ‌های طبیعی و متنوعی که در سنگ قلوه رودخانه‌ای وجود دارد، به طراحان امکان می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها در طراحی‌های خود تنوع و جذابیت را افزایش دهند. از رنگهای زرد، قهوه‌ای، خاکستری تا سبزهای متنوع، این سنگ‌ها می‌توانند به طراحی فضای سبز شما زندگی و انرژی جدیدی ببخشند.

همچنین، ماندگاری بالای سنگ قلوه رودخانه‌ای در مقابل عوامل محیطی و آب و هوا، آن را به یک انتخاب عالی در طراحی فضای سبز تبدیل می‌کند. این سنگ‌ها به مرور زمان تغییرات اندکی نمی‌کنند و طول عمر بلندی دارند.

به همین دلیل، سنگ قلوه رودخانه‌ای از جمله انتخاب‌های محبوب در طراحی فضای سبز است که به عنوان یک عنصر ثابت و زیبا، زیبایی و کیفیت به فضا اضافه می‌کند و برای مشاهده‌کنندگان یک تجربه آرامش‌بخش و دلپذیر ایجاد می‌کند.

سنگ قلوه

قلوه سنگ های رودخانه ای سفید که اغلب به آنها سفید رودخانه ای می گویند، از معادن الیگودرز استخراج می شود و سپس در کارخانه به صورت گرد گوشه در می آید و با نام قلوه سنگ سفید رودخانه ای در بازار جهانی عرضه می شود.

این سنگ  در حالت طبیعی در بستر رودخانه توسط جریانات آب صیقلی  می شوند اما اغلب از طریق روش های مصنوعی این عمل انجام می گردد.

بعد از انجام چندین مرحله به شکل قلوه سنگ رودخانه ای در می آیند و با سنگ های طبیعی از لحاظ رنگ و یکدستی، یکسان می شود. این محصول  طیف وسیعی از نیازهای مشتریان در استفاده از سنگ در صنایع ساختمانی، نماکاری، شهرسازی، باغ و محوطه سازی، دکراتیو و مصارف تزئینی و … را به خوبی پوشش می دهد.

 کاربرد سنگ قلوه

 • انواع آبنماها از جمله آبنمای دیواری، آبنمای صخره ای و آبنمای آتشفشانی
 • انواع آتشکده ها و شومینه ها و کباب پزها
 • نمای داخلی دیوار و نمای خارجی دیوار
 • پله و کف فرش
 • برکه و محوطه

 قلوه سنگ ها در طراحی محوطه

آبنما سنگی و برکه، مسیر های پیاده رو در فضای سبز، روف گاردن و تراس، کف سازی، پوشش خاک، ساخت جویبار های خشک، ساخت اثاثیه فضای سبز، آکواریوم، تزئین باغچه، تزئین حیاط، تزئین آبخور درختان، باغ های ژاپنی و درختچه ها، تزئین دکوراسیون فضای سبز، تزئین حصارها، ساخت باغ صخره ای، ساخت باغ های سنگی،  باغ های کاکتوسی، طراحی لوگو و آرم، تزئین وام حمام سونا استخر،  محوطه سازی اطراف استخر، جلوگیری از رشد علف های هرز، تزئین پله های سنگی، تزئین شومینه یکی از کاربرد های قلوه سنگ های رود خانه ای در ساخت واش بتن است به این صورت که: برای ایجاد واش بتن سطح رویی و سطحی بتن را در حالی که هنوز خیس است دانه های قلوه سنگ به صورتی که برجستگی های قلوه سنگ در سطح بتن نمایان شود

مزایای قلوه سنگ رودخانه ای

سنگ های رودخانه ای یا قلوه سنگ ها علاوه بر کاربرد های فراوان، مزایای بسیار زیادی دارند که در زیر به آن اشاره کردیم

 • حفظ رطوبت خاک
 • منعکس شدن نور و گرما در رنگ سفید ( به علت سطح صیقلی و رنگ آن)
 • زیبا بودن جلوه ظاهری در عین سادگی
 • جلو گیری از رشد علف های هرز
 • قیمت مقرون به صرفه
 • دوام زیاد و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف

سایز بندی سنگ های رودخانه ای

این محصول در سایز های

 • 3-1 (فندقی)
 •  5-3 (بادمی )
 • 7-5 (تخم مرغی)
 • 9-7 (پرتغالی)
 • 9-11 (آناناسی)

سانتی متر تولید می شوند و آماده فروش هستند.

سنگ قلوه

سنگ رودخانه ای سفید چه کاربردهایی دارد؟

رنگ سفید با تمام رنگ ها میتواند به کار رود. از این رو دایره استفاده از قلوه سنگ رودخانه ای سفید بسیار گسترده است. در ادامه به برخی از موارد استفاده آن اشاره می کنیم:

 1. لند اسکیپ و زری اسکیپ
 2. محوطه سازی باغ ویلا، ویلا، تالار، مجتمع های مسکونی و…
 3. روف گاردن مجتمع های مسکونی و تجاری
 4. رستوران های روباز
 5. آبنمای لابی هتل ها، مجتمع مسگونی، رستوران ها و ….
 6. رودخانه مصنوعی
 7. رودخانه خشک
 8. آکواریوم های بزرگ و کوچک
 9. دور درخت ها
 10. آتشکده و شومینه
 11. آلاچیق
 12. در کنار استخرهای ویلا های خصوصی و عمومی
 13. در سونا و استخر مجتمع های لوکس مسکونی
 14. استفاده در گل فروشی ها برای تزئین
 15. خطاطی و نقاشی روی سنگ رودخانه سفید
 16. صنایع دستی و هنری (مانند جا شمعی، زیر لیوانی، زیر سیگاری و ….)
 17. تابلو
 18. استفاده از سنگ رودخانه ای در کف حیاط
 19. کاربرد این محصول برای نمای ساختمان و باغ و ویلا
 20. کاربرد سایز کوچک سنگ رودخانه ای سفید در کف آکواریوم های منازل و سایز بزرگ در آکواریوم های هتل و …
مشاوره رایگان دکوراسیون