مدت زمان ساخت استخر چقدر است؟

مدت زمان ساخت استخر

طی سال‌های گذشته با توجه به کاهش مدت زمان ساخت استخر و امکان طراحی آن در ابعاد مختلف، بسیاری از افراد نسبت به احداث آن در باغ یا ویلای خود علاقه بیشتری پیدا کرده‌اند. اما یکی از نگرانی‌های آن‌ها مدت زمان ساخت استخر یا تجهیزات و تاسیسات موردنیاز آن است. در این مقاله این موضوع را برای انواع مختلف استخرها بررسی می‌کنیم، پس همراهمان بمانید.

مدت زمان ساخت استخر بتنی

مدت زمان اجزای استخر بتنی

اگر مراحل ساخت استخر در باغ و ویلا را بررسی کنیم، نوع بتنی آن بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد. ساخت این نوع استخرها بسته به محل احداث، شکل و ابعاد آن‌ها، شرایط آب و هوایی منطقه، مدت زمان لازم برای دریافت مجوز، پیچیدگی ساخت و نوع تاسیسات، به تقریبا 8 تا 12 هفته زمان نیاز دارد.

البته باید بگوییم در این تخمین زمان طراحی استخر را نیز در نظر گرفته‌ایم. گرچه بدون توجه به این زمان و با انتخاب ساده‌ترین شکل استخر و ابعاد متناسب و کوچک آن، مدت زمان ساخت استخر بتنی حداقل 4 هفته خواهد بود.

مدت زمان اجرای استخر پیش ساخته و آماده

اگر به ‌فکر ساخت یک استخر با مدت زمان کوتاه و با هزینه اجرای پایین هستید، استخر پیش ساخته فایبرگلاس انتخاب مناسبی خواهند بود. ساخت این استخر‌ها به‌طور متوسط با در نظر گرفتن تمامی مراحل طراحی، ساخت، نصب و اجرا به 7 تا 10 روز نیاز دارد.

استخر فایبرگلاس برخلاف نوع بتنی، نیازی به کاشی‌کاری، نصب تجهیزات و محوطه سازی ندارد و همین ویژگی باعث شده است تا زمان اجرای آن بسیار کمتر باشد. دیگر دلیل کمتر بودن مدت زمان اجرای استخر فایبرگلاس، تعداد پایین نیروی کار لازم است.

مدت زمان اجرای استخر پیش ساخته

مراحل نصب و اجرای این نوع استخر را یک پیمانکار متخصص می‌تواند انجام دهد. او استخر پیش ساخته را در محل نصب آن قرار می‌دهد و ارتفاع و استحکامش را با کمک پایه‌های مخصوص تنظیم می‌کند.

استخر پیش ساخته پس از نصب و قرارگیری در محل، به‌طور متوسط بسته به ابعادی که دارد طی 1 تا 3 روز پر خواهد شد. در فاصله بین پر شدن استخر پیمانکار اتصالات و تجهیزات را نیز نصب می‌کند و در نتیجه پس از گذشت حداکثر 3 روز، استخر شما قابل استفاده خواهد بود.

مدت زمان ساخت استخر خانگی

مدت زمان ساخت استخر در ویلا خانگی مشابه با هر نوع استخر دیگری بوده و وابسته به پارامترهای دیگری است که قبل‌تر هم به آن‌ها اشاره کردیم. آجری، بلوکی، بتن یا فایبرگلاس بودن استخر، شرایط اقلیمی منطقه، بودجه، ابعاد و شکل آن و نوع تاسیسات از جمله این عوامل تعیین‌کننده هستند. به‌طور کلی بسته به نوع انتخاب‌های شما زمان ساخت ممکن است بین 1 روز تا 12 هفته متغیر باشد.

مدت زمان ساخت استخر خانگی

در میان انتخاب‌هایی که پیش رویتان قرار دارد، استخر خانگی فایبرگلاس گزینه‌ای با هزینه پایین و ظاهر زیبا است که در 7 تا 10 روز از صفر تا صد آن قابل اجرا است. این استخرها همان‌طور که از نامشان می‌توان حدس زد، جنسی از فایبرگلاس دارند و مجهز به تمام تجهیزات سایر استخرها هستند.

پیمانکار استخر موردنظر شما را با ابعاد و شکل انتخاب‌تان، به شرکت سازنده سفارش می‌دهد تا آن را در کارخانه قالب‌گیری کنند و بسازند. این استخرها را با ویژگی آنتی UV، ضد جلبک و ضد اسید در کارخانه می‌سازند و برای نصب و اجرا با تریلی به خانه‌تان می‌آورند. در نهایت پیمانکار استخر را در محل موردنظرتان طی زمان 48 تا 72 ساعت نصب می‌کند و به بهره‌برداری می‌رساند.

مدت زمان ساخت تاسیسات استخر

مدت زمان ساخت تاسیسات استخر نیز وابسته به نوع آن است. استخرهای بتنی مانند زمان اجرای طولانی‌تر خود، برای ساخت تاسیسات نیز به زمان بیشتری نیاز دارند. این زمان بسته به نوع تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید و قطعاتی که به‌کار می‌برید، از چند روز تا چند هفته متغیر است.

مدت زمان ساخت استخر پیش ساخته و تجهیزات آن، بسیار کوتاه است. این نوع استخرها برخلاف انواع بتنی به تجهیزات گسترده‌ای نیاز ندارند و لوله‌کشی آن‌ها در چند ساعت قابل اجرا است.

اجرای تجهیزات استخر

ساخت تاسیسات این استخرها بسیار ساده است و به این دلیل در کمتر از چند ساعت اجرا می‌شوند. تنها باید مدتی را منتظر خشک‌شدن چسب لوله کشی‌ها بمانید. بعد از لوله‌کشی و نصب تجهیزات، اتصالات برق و گاز انجام داده می‌شوند و در مجموع طی کمتر از یک روز ساخت تاسیسات استخر پیش ساخته طول می‌کشد.

مدت زمان ساخت موتورخانه استخر

همان‌طور که اشاره کردیم مدت زمان ساخت موتورخانه وابسته به انتخاب‌های شما در زمینه محل قرارگیری استخر و قطعات و تجهیزات است. موتورخانه استخر وظایف متعددی از جمله تصفیه آب استخر و افزودن کلر به آن، گرم کردن و روشنایی استخر دارد که هرکدام به تجهیزات مجزایی نیاز دارند.

بنابراین برای راه اندازی موتورخانه استخر بتنی به چند روز زمان برای تامین منبع تغدیه مورد نیاز خواهید داشت. در زمینه ساخت موتورخانه، استخرهای آماده با بتنی تفاوتی ندارند و تجهیزات پایه یکسانی نیاز خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *