راهنمای خرید بهترین جارو استخری

جارو استخری

مقدمه

انواع استخر همچون استخر های شخصی برای شنا، پرورش ماهی و غیره به منظور جلوگیری از بروز بیماری نیاز به نظافت و پاکیزگی منظم دارند؛ اگر این امر به شرکت های خدماتی واگذار شود هزینه های زیادی دامنتان را می گیرند پس چه بهتر است که نسبت به خرید یک جارو استخری مناسب اقدام کنید. با جارو استخری می توان ذرات و آلودگی ها را در استخری هایی که قابلیت خود پالایی ندارند از آب و دیواره و کف استخر جدا کرد. کاویان کمپانی با فروش جارو استخری می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده و مفید محسوب شود.

ضرورت استفاده از جارو استخر

ضرورت استفاده از جارو استخر در چیست؟ در این قسمت به بررسی این موضوع می پردازیم. در ابتدا شاید استفاده از جارو استخری ضروری به نظر نیاید اما برای هر استخری لازم است. هنگامی که آب استخر برای مدت مورد استفاده قرار نگیرد گردوخاک و ذرات معلق روی آب شناور می مانند و یا ته نشین می شوند؛ بلافاصله پس از استفاده از این استخرها ذرات معلق و ته نشین شده شروع به حرکت کرده و و آب را کدر می کنند. همانطور که استفاده از جارو برقی برای داشتن منزلی تمیز لازم است استفاده از جارو استخری نیز برای داشتن استخر شنایی لذت بخش ضروری است. خرید جارو استخری رباتیک و غیر رباتیک از کاویان کمپانی امکان پذیر است.

جارو استخری
انواع جارو استخری

کاربرد جارو استخری

آب راکد استخرها محل خوبی برای زندگی حشرات و همچنین رشد و تکثیر انواع باکتری و آغازیانی همچون جلبک ها است؛ این عوامل ممکن است بیماری زا باشند و احتمال انواع بیماری و عفونت را افزایش دهند. برخی از این ذرات ریز با کلر زنی از بین نمی روند و تنها راه خلاص شدن از شرشان جدا کردنشان از آب است. استخری استاندارد و عاری از هر گونه آلاینده و میکروب باید به طور منظم نظافت شود؛ جارو استخری یکی از همین لوازم نظافتی استخر است. برای تمیز کردن استخر باید از زاج یا سولفات آلومینیوم که مسبب ته نشین شدن ذرات است به آب اضافه کرد و سپس با استفاده از جارو استخری ذراتی و آلودگی های کف و دیواره استخر را از بین برد.

تفاوت جارو استخری ها

این وسیله قادر است بدون آسیب رساندن به خود، دیگران و محیط با استفاده از ریزپردازنده هایی خاص در کوتاه ترین زمان ممکن کل عملیات را انجام دهد. شدت و حساسیت جارو کردن در جارو استخری قابل تنظیم است. سیم کشی و کابل های موجود در انواع جارو استخری باید در برابر گردوغبار و ذرات ریز کاملا محافظت شده باشند. جارو های استخری در مدل، ابعاد و با برندهایی متفاوت تولید و به بازار عرضه می شوند.

دقت و عمق فعالیت هر یک از جارو استخری ها متفاوت است؛ برخی از انواع این جاروها در عمق سه متر یا زیر سه متر و برخی حتی تا عمق بالای سه متر قادر به فعالیت اند. میزان فعالیت و قدرت جارو استخری ها با یکای متر بر ساعت اندازه گیری و اعلام می شود. هنگام خریدجارو استخری رباتیک یا غیر آن باید به استخر و کاربرد خود توجه کنید. یکی از موارد مهمی که در انتخاب جارو استخری بسیار مهم تلقی می شود قیمت و هزینه ای است که باید برای خرید آن متحمل شوید اما معیارهایی همچون میزان کثیفی، مساحت و امکانات استخر نیز از عوامل بسیار مهم و تأثیر گذار اند. انواع مختلفی از جارو استخری توسط مراکز متفاوتی همچون فروشگاه کاویان کمپانی عرضه می شوند. برای این نوع جاروها می توان به طور کلی سه دسته در نظر گرفت که در ادامه به آن ها می پردازیم.

حتما بخوانید  معرفی انواع مدل های نازل بارانی
جارو استخری
خرید جارو استخری

جارو استخری دستی

 برای استخر های رو باز که بیشتر در معرض عواملی همچون طوفان، آلودگی هوا و انواع جلبک اند جارو دستی انتخاب مناسبی است . این جارو ها از سری، شلنگ و دسته تشکیل شده اند؛ شلنگ از یک طرف به سری جارو و از طرف دیگر به ورودی اسکیمر متصل می شود. جارو استخری دستی با مکش آب را می مکد و پس از تصفیه در مدل فیلتردار دوباره به استخر باز می گرداند. دسته به کمک نیروی مکانیکی فرد جابجا می شود. تنها مزیت جارو استخری دستی قیمت مناسب آن است.

جارو استخری
انواع جارو استخری

معایب جارو استخری دستی

 • جابجا کردن این نوع جارو در آب سخت و طاقت فرسا می باشد.
 • برای کار نیازمند نیروی انسانی است.
 • کارکردی زمان بر
 • قطعات جدا از هم اند و در صورت خرابی هر یک به طور جداگانه خراب می شوند.

جارو استخری تمام اتوماتیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

جارو های استخری تمام اتوماتیک برخلاف جاروهای دستی نیازی به حرکت مکانیکی و نیروی بازوی فرد ندارند و به طور خودکار و همراهی فردی حرکت می کنند. این مدل جارو ها خود به سه دسته جارو مکنده، رباتیک و تحت فشار تقسیم می شوند. استفاده همزمان از جارو برقی اتوماتیک و استخر امکان پذیر است زیرا این جارو ها با برق 24 ولت کار می کنند و احتمال برق گرفتگی کم است. خرید جارو استخری رباتیک از کاویان کمپانی امکان پذیر است.

جارو استخری نیمه اتوماتیک

یکی دیگر از انواع موجود در بازار، جارو استخری نیمه اتوماتیک است. هنگام خرید این نوع جارو استخری باید به امکانات استخر توجه کنید؛ چنانچه استخر به اسکیمر مجهز است خرید جارو نیز باید مطابق با اسکیمر انجام شود؛ اگر استخر دارای پمپ است باید مطابق با اتصال پمپ نسبت به خرید جارو استخری نیمه اتوماتیک اقدام کنید. استفاده از جارو نیمه اتوماتیک به این صورت است که دسته از یک طرف به اسکیمر و از یک طرف دیگر به پمپ تصفیه متصل است تا آب پس از تصفیه دوباره به استخر باز گردد.

مزایا و معایب جارو استخری تمام و نیمه اتوماتیک

تنها ایرادی که می توان به جارو استخری های اتوماتیک گرفت قیمت بالای آن ها است.

مزایا:

 • ابعادی کوچک تر نسبت به جارو استخری های دستی دارند.
 • ظاهری زیبا و شیک دارند.
 • انجام کار با آن ها بسیار سریع و راحت است.
 • برای کار نیاز به نیروی مکانیکی فرد ندارند. کار با جارو های اتوماتیک به این صورت است که تنها کافی درون آب انداخته شوند و پس از اتمام کار از آب خارج شوند؛ خود جارو به تنهایی عملیات انجام می دهد.

مقایسه کارآیی جارو استخری دستی و اتوماتیک

گفته شد که با خرید جارو استخری رباتیک هزینه های بیشتری را متحمل می شوید اما این در صورتی است که با در نظر گرفتن هزینه دستمزد ماهانه افراد جهت کار با جارو استخری باز هم خرید جارو استخری رباتیک به صرفه محسوب می شود. با استفاده از جاروهای اتوماتیک آب هدر نمی رود و امکان دسترسی به کف استخر و لایروبی راحت تر است. این جاروهای رباتیک به طور خودکار کار می کنند و قابلیت تنظیم شدن با ریموت را نیز دارند. سیستم تشخیص ساحل در جاروهای رباتیک باعث شده تا با رسیدن به خشکی دوباره به آب برگردند. کار با جاروهای اتوماتیک نسبت به دستی راحت تر است. برای استخر های پر از جلبک و کثیفی جاروهای اتوماتیک جوابگو نیستند و ممکن است بعد از عملیات نظافت باز هم آلودگی ها وجود داشته باشند از این رو استفاده از جاروهای دستی برای اینگونه استخرها بهتر اند.

حتما بخوانید  مبلمان باغی و ویلایی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

بهترین زمان پاک سازی استخر

جارو کردن استخر باید طبق یک برنامه ای مشخص و منظم صورت گیرد؛ استفاده از جارو استخری هر هفته یکبار می تواند گزینه مناسبی باشد. در شرایطی خاص برای استخر های سر باز همانند طوفان، بارش باران و برف و همچنین ورود گردوغبار استفاده از جارو استخری ضروری است. پس از استفاده از مواد منعقد کننده و شفاف کننده آب لازم است تا استخر جارو شود. برای جارو کردن توجه کنید که باید ذرات فرصت لازم جهت ته نشین شدن را داشته باشند. کدر شدن و تغییر رنگ آب نشانه ای برای آلودگی آب است.

جارو استخری
انواع جارو استخری

اقدامات ضروری پس از پایان کار با جارو استخری

 • حتما دسته تلسکوپی جارو را پس از اتمام کار جدا کرده و تا آب درون شلنگ کاملا تخلیه شود.
 • هنگام تمیز کردن دیواره های استخر از برس روی دسته تلسکوپی استفاده کنید تا جلبک و خزه ها به طور کامل جدا شوند.
 • فیلتر شنی را بک واش کرده و شیر کنترلی را روی حالت فیلتر قرار دهید.
 • سبد استرینر پمپ را جدا کرده و کاملا تمیز کنید.
 • حواستان باشد اگر در حین کار حالت جارو کردن را روی Waste قرار دادید پس اژ اتمام کار به وضعیت Filter باز گردانید تا آب استخر دوباره جایگزین شود.
 • تمام قطعات را به خوبی شسته و خشک کنید و در محلی امن قرار دهید.

جمع بندی

 در این مقاله با انواع جارو استخری، تفاوت و مزایای آن ها، کاربرد و زمان استفاده از آن ها و همچنین ضرورت استفاده از جارو استخری آشنا شدید. برای خرید یک جارو استخری مناسب باید ابتدا ابعاد، میزان کثیفی و امکانات استخر را در نظر بگیرید و سپس با توجه به بودجه کالا مورد نیاز خود را خریداری کنید. این نوع جاروها در رابطه با کیفیت محصول، میزان مکش و دقت در انجام عملیات نظافت استخر تفاوت هایی دارند. برای خرید انواع جارو استخری باید به مرکزی مطمئن همچون کاویان کمپانی مراجعه کنید تا کیفیت و قیمت متناسب با قابلیت های کالا برایتان تضمین شده باشد.

ما در فروشگاه کاویان کمپانی انواع محصولات استخری، ویلایی و دکوراسیون داخلی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها را به شما عرضه می کنیم، شما می توانید از طریق لینک زیر از سایت ما بازدید کنید