جدیدترین ترندهای دکوراسیون داخلی منزل 1403

دکوراسیون داخلی منزل

یکی از زیباترین سنت‌های ما ایرانیان، نو کردن همه چیز در آستانه نزدیک‌شدن به سال جدید است. تغییر دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد فضایی مدرن و زیباتر نیز یکی از کارهایی است که بسیاری از ما برای سال نو به فکر آن هستیم. پس اگر شما نیز تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی مدرن منزل خود گرفته‌اید، در این مقاله نکات و ایده‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا ظاهر منزل خود را رویایی کنید.

رنگ مد سال برای دکوراسیون داخلی مدرن منزل

اگر اهل مد باشید و ترندهای جدید هر سال را دنبال کنید، بدون تردید برایتان مهم است که طراحی داخلی منزلتان با رنگ سال همخوانی داشته باشد. موسسه پنتون برای رهایی از تشویش، اضصراب و ناامیدی که جهان را در بر گرفته، هلویی مخملی را به‌عنوان رنگی آرامش‌بخش برای سال نو انتخاب کرده است.

استفاده از رنگی با چنین ویژگی‌هایی در دکوراسیون داخلی منزل، آن را به مکانی گرم و صمیمی تبدیل می‌کند. اما از آن‌جایی که هلویی مخملی رنگ خاصی به‌شمار می‌آید، ممکن است ندانید از آن چطور استفاده کنید. از ایده‌های زیر کمک بگیرید:  

 • استفاده از این رنگ در کنار رنگ‌های هم‌خانواده آن مانند نارنجی، قرمز و صورتی برای ایجاد یک تراس دلباز
 • استفاده در اکسسوری‌هایی ماننده گلدان، کوسن، فرش، موکت و پرده
 • استفاده از هلویی مخملی به‌عنوان رنگ جداره‌های اتاق‌های نشیمن و پذیرایی
 • خرید مبل‌هایی با پارچه هلویی مخملی
 • استفاده از رومیزی، شال مبل و رانرهایی به این رنگ

جدیدترین مدل های طراحی سرویس بهداشتی

اکثر افراد از اهمیت دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن پذیرایی و اتاق‌های خواب آگاهی دارند، اما اهمیت طراحی سرویس بهداشتی را نادیده می‌گیرند. به‌خصوص با توجه به اینکه سرویس بهداشتی یکی از فضاهای خانه است که ما از آن زیاد استفاده می‌کنیم. اما در سال جدید از چه راهکارهایی می‌توانید برای طراحی مدرن این فضا استفاده کنید؟

1. خرید روشویی مدرن و زیبا

بدون شک یکی از مهم‌ترین عناصر موجود در سرویس بهداشتی، روشویی است. بنابراین قبل از هرکاری اگر از یک روشویی قدیمی که بر اثر گذر زمان زیبایی و سلامت خودش را از دست داده است استفاده می‌کنید، باید به فکر تغییر آن باشید. روشویی‌های معلق و کابینی با کاسه‌های مینیمال و مدرن، از جدیدترین گزینه‌های پیش روی شما در سال جدید هستند. همچنین توجه داشته باشید که انواع روشویی با ابعاد مختلفی در بازار وجود دارد، بنابراین گزینه‌ای را انتخاب کنید که با فضایتان تناسب داشته باشد.

2. توجه به نورپردازی کافی فضا

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل اهمیت دارد، نورپردازی است. زیباترین فضاها هم نمی‌توانند جلوه خود را تا زمانی که نورپردازی مناسبی نداشته باشند، آشکار کنند. بنابراین تهیه المان‌های نوری زیبا و کافی را جدی بگیرید.

3. انتخاب کاشی و سرامیک با طرح و رنگ مناسب

اولین چیزی که توجه همه را در بدو ورود به یک فضا جلب می‌کند، جداره‌ها است. به‌همین علت از مهم‌ترین تجهیزاتی که در زمان بازسازی سرویس بهداشتی باید به آن فکر کنید، کاشی و سرامیک است. در سال 1403 کاشی و سرامیک‌های با طرح‌های شلوغ دیگر جذابیتی ندارند.

سعی کنید برای طراحی سرویس بهداشتی خود از کاشی و سرامیک‌های با طرح مینیمال استفاده کنید. همچنین به‌جای رنگ‌های مرده آبی و صورتی رایج، از رنگ‌های ترند روز استفاده کنید. توجه داشته باشید رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر و رنگ‌های تیره، فضا را کوچک‌تر اما لوکس‌تر نشان می‌دهند.

دکوراسیون داخلی مدرن

4. انتخاب آینه دکوراتیو و دیگر عناصر مینیمال و همیشه به‌روز

روشویی، کاسه توالت، آینه دکوراتیو و شیرآلات، از عناصر کلیدی و پراستفاده سرویس بهداشتی هستند. بنابراین در زمان خرید و انتخاب این عناصر، باید به مدرن و همیشه به‌روز بودن آن‌ها توجه کنید. اگر سایر عناصر و جداره‌های فضای خود را از بین رنگ‌های روشن تهیه کرده باشید، انتخاب شیرآلات کرومی فضایی مدرن و لوکس ایجاد خواهد کرد.

جدیدترین مدل های طراحی آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است. نمی‌توانید به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود فکر کرده باشید اما از این فضا غافل شوید. آشپزخانه فضایی است که افراد ممکن است بخش زیادی از روز خود را آن‌جا بگذرانند. بنابراین اهمیت دارد تا طراحی این مکان طوری باشد که اهالی خانه بتوانند در آرامش و امنیت در آن‎‌جا کار کنند. ایده‌های مختلفی وجود دارد که با دنبال کردن آن‌ها می‌توانید آشپزخانه‌ای جدید و مدرن داشته باشید که از میان آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • جایگزینی جزیره‌های معمول با فضاهای منعطف که قابلیت کارکرد مشترک برای فعالیت‌های مختلف خانه را داشته باشند.
 • خرید و استفاده از چراغ‌ها و آویزهای دکوراتیو بزرگ که توجه را به خود جلب کنند.
 • طراحی کابینت‌های آشپزخانه مات روشن که با تزئینات طلایی ترکیب شده است.
 • جلوگیری از طراحی فضا با تنها یک متریال و طراحی مدرن آشپزخانه با ترکیب متریال‌های مختلف که در کنار یکدیگر هماهنگی بصری داشته باشند.
 • استفاده از رنگ‌های ترند مثل سبز و آبی درباری در طراحی کابینت که نمای متفاوت‌تری نسبت به کابینت‌های سفید معمول دارند.
 • لوازم آشپزخانه حرفه‌ای مثل قهوه ساز بخرید و آن را روی کانتر آشپزخانه به نمایش بگذارید.
 • از هودهای دکوراتیو و مدرن استفاده کنید.
 • اگر در آشپزخانه خود جزیره دارید از طراحی یخچال‌های بار زیر آن غفلت نکنید.
 • از متریال‌های گرم و طبیعی مانند چوب بیشتر در فضای خود استفاده کنید.

جدیدترین مدل های طراحی پذیرایی

در نهایت به مهم‌ترین بخش دکوراسیون داخلی منزل یعنی پذیرایی می‌رسیم، فضایی که اوقات فراغت خود را در آن می‌گذرانیم و از مهمان‌هایمان در آن‎‌جا پذیرایی می‌کنیم. بنابراین چطور می‌توانید تا قبل از شروع سال جدید و پذیرایی از مهمانان نوروزی، فضای این اتاق را طبق دکوراسیون داخلی مدرن تغییر دهید؟ از ایده‌های زیر کمک بگیرید:

 • جایگزینی مبل‌های سلطنتی و کلاسیم با کاناپه‌های بزرگ و مدرن
 • استفاده از دیوارپوش‌ها و دیوارهای دکوراتیو مدرن
 • خرید و استفاده از المان‌های نورپردازی دکوراتیو و بزرگ
 • جایگزینی کفپوش‌های قدیمی با کفپوش‌های جدید، ساده و مدرن
 • طراحی یک تی‌وی وال و نصب تلویزیون در قسمت مناسب
 • ایجاد یک دیوار خاطره مملو از قاب عکس‌ها و اتفاقات مهم در هال و پذیرایی
 • استفاده از متریال‌های دارای بافت در طراحی
 • خرید اکسسوری‌های جدید و متناسب با سبک طراحی فضا
دکوراسیون داخلی منزل

سوالات متداول

آیا با هزینه کم امکان طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد؟

مهم‌ترین بخش طراحی دکوراسیون مدرن منزل، سلیقه و ذوق طراحی است. افرادی که سلیقه و هوش هنری خوبی داشته باشند می‌توانند با کمک ایده‌‎های ساده و کم هزینه، منزلشان را در شیک‌ترین حالت خود طراحی کنند.

آیا طراحی منزل می تواند باعث بزرگ‌تر دیده شدن آن شود؟

استفاده از رنگ‌ها، طرح‌ها و عناصر مناسب در طراحی داخلی فضاهای کوچک، آن‌ها را در دید بیننده بزرگ‌تر از واقعیت نشان می‌دهد.

کدام سبک طراحی برای منزل من مناسب تر است؟

پاسخ به این سوال بستگی به سلیقه شما و همچنین ابعاد و تناسبات فضایتان دارد. اما در حالت کلی محدودیت خاصی در انتخاب سبک وجود ندارد.

سخن نهایی

مهمانانی که به منزل میزبان خود مراجعه می‌کنند، ممکن است با توجه به دکوراسین داخلی آن قضاوت‌هایی کنند. مثلا اگر فضایی شیک، مدرن و ساده داشته باشید، کمتر کسی سلیقه و آرامش خانه شما را تحسین نمی‌کند. برای تبدیل خانه خود به محیطی ایده‌آل راه‌های زیادی وجود دارد که ساده‌ترین آن توجه به سلیقه‌تان است. شما می‌توانید با انتخاب هوشمندانه متریال‌ها و عناصر، خانه‌تان را در زمان بازسازی زیباتر کنید و این بین به نکات این مقاله و ایده‌هایی که معرفی کردیم نیز دقت کنید.